Extrainkallat årsmöte

Kallelse och dagordning årsmöte:
Förslag om att ingå avtal med DCL Sports Management AB rörande idrottstjänster. Detta är ett omfattande avtal (avtal som finns tillgängligt för läsning i receptionen på anläggningen) med signifikant påverkan på föreningens framtid och ekonomi mot bakgrund av den ombyggnation som kommer beröra föreningens nuvarande lokaler. Föreningen kommer enligt förslaget ha tillgång till lokalen enligt nuvarande träningstider med bemannad reception, städning, butik och annat. Under årsmötet kommer årsmötet ta ställning till om föreningen ska ingå avtalet.

Förslag om att utöka styrelsen med suppleanter

Förslag om val av suppleant och firmatecknare

Förslag om validering av lön/arvodestabell utifrån erfarenhet för instruktörer

Förslag om försäljning av sådan utrustning som, vid ingånget avtal med DCL Sports Management AB, omfattas av dent avtalet.

Datum: 18 mars, 2023
Tid: 09:30
Plats: Föreningslokalen på Ystadvägen 46
Dagordning:

Ta beslut kring offererat förslag från DCL Sports Management AB rörande idrottstjänster samt övriga motioner.

Varmt välkomna

0
Comments

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Redline Training Center, NoGi, Thaiboxning, MMA, BJJ och Boxning. Medlemszoonen